Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dreamingmoon.com.pl/includes/menu.inc).

Urodzenie brzdąca to cudowny dzień i początek dość długiego urlopu macierzyńskiego

Ostatnio dodane

Kilka lat temu polskie kobiety wywalczyły sobie, by ich urlop macierzyński trwał okrągły rok.


Niejedna mama potwierdzi, że pierwszy rok dziecka bywa kluczowy.
pożyczka
Author: Mark Hodson Photos
Source: http://www.flickr.com


Jest to okres, gdy maluszek najbardziej potrzebuje jej ciepła i obecności. I nie chodzi wyłącznie o mleko i przebieranie, ale o budowanie się pięknej więzi, która będzie mogła mieć wpływ na całym jego życiu. W chwili rozpoczęcia urlopu każda świeżo upieczona mama myśli już jedynie o swym maleństwie, ale popatrzymy na to, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie rzecz jasna składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) oraz zdrowotne (9%). Ważne wydaje się być to, żeby zdawać sobie sprawę z tego, że na wysokość pieniędzy, które dostaniemy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na urlopie wychowawczym, znaczny wpływ ma to, jak wysokie były nasze wypłaty w okresie 12 miesięcy, które poprzedzały narodziny naszego smyka. Wysokość podstawy nie może przekraczać 60% sumy tamtych wypłat, ale nie może być także niższa aniżeli 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w Polsce, które oscyluje się obecnie na poziomie 2250 zł. Więc w najmniej optymistycznym scenariuszu dostaniemy 1687,50 zł. Nie są to bardzo duże pieniądze, ale mało która kobieta dzisiaj zarabia najmniejszą krajową. Oprócz tego niektórym przysługuje jeszcze ekstra 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.
Jeśli dodać tę kwotę do wypłaty męża, to okaże się, że możemy bez problemu poradzić sobie z wydatkami życia codziennego.

Uważasz, że niniejszy wpis jest interesujący? Kliknij dodatkowo ten wciągający wpis (https://bze-kancelaria.eu/prawo-spadkowe/) - to niezwykle cenne źródło informacji na prezentowany temat.

Dziś można również ubiegać się o dodatkowe pieniądze z różnych państwowych pakietów.