Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dreamingmoon.com.pl/includes/menu.inc).

Przyczyny tworzenia się odcisków stóp nazywanych modzelami, w jaki sposób można im zapobiec

Ostatnio dodane

Nieodpowiednio wybrane, za małe lub zbyt wąskie buty, a także stosowanie wyższych obcasów mogą spowodować ciągły nacisk i ocieranie skóry na stopach. Taki nacisk powoduje, że skóra na nogach zaczyna obumierać i wytwarza się warstwa zrogowaciałego naskórka. Nie jest on naturalnie złuszczany, a powoli przyrasta, tworząc coraz grubszą warstwę, w pewnym momencie zaczynającą przeszkadzać danej osobie. Takie odciski nazywa się fachowo modzelami, nie będą one w żadnym stopniu spowodowane bakteriami czy wirusami, więc nie da się nimi zarazić.


stopy
Author: Instytut Urody beautebar
Source: Instytut Urody beautebar
Będą powstawać jedynie w efekcie długotrwałego obcierania albo nacisku. Dlatego też przeważnie można je znaleźć je na stopach, w szczególności piętach, choć trafiają się także przypadki modzeli na kolanach i łokciach. W większości przypadków nie są one niebezpieczne, co najwyżej będą powodować coraz większy dyskomfort, w niektórych przypadkach jednak konieczne musi być ich odpowiednie leczenie. W szczególności uwagę na modzele muszą zwracać uwagę ludzie mający kłopoty z cukrzycą i układem krążenia, dla nich najkorzystniejsze będzie zwyczajnie zapobieganie ich powstawaniu, a także skuteczne leczenie.

stopy
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com
Najlepszą metodą na modzele jest w praktyce zapobieganie ich powstawaniu. Trzeba w tym celu nosić odpowiednie obuwie, które nie powoduje odgniotów, a oprócz tego unikanie dłuższego chodzenia z wysokimi obcasami. Doskonale będą się sprawdzać najróżniejsze wkładki, które oddzielają stopę od wewnętrznej części buta. Ostatnimi czasy dużym zainteresowaniem cieszą się skarpetki złuszczające, przy ich wykorzystaniu można skutecznie wyeliminować wszystkie zgrubienia ze stopy skór - idź na stronę Soulima.

Już teraz kliknij ten odnośnik i zweryfikuj u źródła (http://www.pl.babor.com/products/cia-o/89), by mieć stuprocentową gwarancję, że jakiekolwiek informacje uzyskiwane na takiej stronie są miarodajne.Jeżeli modzele już się jednak pojawią, to trzeba się ich pozbyć. Sposobów na usuwanie modzeli (kliknij w link) jest kilka, w większości przypadków można sobie z nimi poradzić w domu za pomocą kwasu salicylowego i tarki do stóp. W pewnych sytuacjach może być jednak konieczna interwencja chirurga, najczęściej tak będzie będzie gdy ktoś choruje na cukrzycę albo choroby krążenia, albo modzele są na tyle duże, że nie da się ich samodzielnie usunąć.